Uruchomienie Akumulatora Obsługowego

 

Fabrycznie zapieczętowana bateria YUASA ma nieograniczony okres przechowywania tak długi przez jaki zostaje fabrycznie zaklejona, czerwoną naklejka pozostaje na miejscu i jest ona przechowana w temperaturze pokojowej. W momencie kiedy naklejka zostanie zerwana, bateria powinna zostać od razu uruchomiona, naładowana i zainstalowana. Płyty w rozpieczętowanej, baterii utleniają się. Następstwem tego mogą być problemy z jej naładowaniem po uruchomieniu. Po naładowaniu będzie ulegać szybkiemu samo rozładowaniu i zasiarczaniu szybkość tego procesu będzie zależeć od temperatury otoczenia. Poniżej znajduje się opis jak uruchomić baterię krok po kroku. Opis dotyczy baterii YUASA typu YuMicron i Konwencjonalnych. (Bezobsługowe szczelne baterie VRLA  YT i YI  są uruchamiane
inaczej, CZYTAJ...

 

Uruchamianie Baterii Obsługowych YUASA


1. Przed dolaniem elektrolitu, odkręcić korki wlewowe.

Katalog Zastosowań

Usunąć czerwoną zatyczkę z odpowietrznika, założyć wężyk odpowietrzający. (Ponowne założenie zatyczki po zalaniu elektrolitem może spowodować eksplozję.)

 

 

2. Ustaw baterie na równej stabilnej powierzchni. Napełnij baterię elektrolitem (ciężar właściwy elektrolitu wynosi 1.28g/m³ wartosci podane są w tabeli na dołączonej instrukcji). Nie używaj wody i innych płynów do uruchamiania baterii.
Elektrolit powinien mieć temperaturę pomiędzy ok. 16°C a 30°C. Napełniamy baterię do poziomu UPPER LEVEL (GÓRNY POZIOM) zaznaczonym na baterii. Ilość elektrolitu możesz odnaleźć w katalogu zastosowań

https://www.ekocell.pl/files/poziom.jpg

Ostrzeżenie: nigdy nie uruchamiaj baterii w pojeździe. Plama elektrolitu może spowodować jego uszkodzenie.

 

3. Pozostaw baterię na co najmniej 30 minut. Można nią delikatnie poruszać lub postukać ręką aby w jej wnętrzu nie pozostały pęcherzyki powietrza. Jeśli poziom kwasu spadł, uzupełnij jego ilość do górnego poziomu.

 

4. Przed instalacją bateria powinna zostać całkowicie naładowana. Ładowanie winno trwać trzy do pięciu godzin przy odpowiedniej wartości prądu która wynosi 1/10 pojemności.

Katalog Zastosowań

Pojemność baterii odnajdziesz w Katalogu Zastosowań Yuasa.

 

5. Podczas ładowania, baterie mogą wypluwać elektrolit przez otwory. Można je luźno zakryć korkami.

 

6. Podczas ładowania inicjującego należy kontrolować czy poziom elektrolitu się nie zmniejszył, a jeśli tak, należy go uzupełnić elektrolitem do GÓRNEGO POZIOMU. Po uzupełnieniu, ładować akumulator jeszcze przez godzinę taką samą wartością prądu.
Uwaga: To jest moment kiedy po rzaz ostatni dolewamy do baterii elektrolitu, W późniejszym czasie o ile spadnie poziom elektrolitu będziemy go uzupełniać używając wody destylowanej.

 

7. Po naładowaniu, zakręć korki. Nie należy stosować nadmiernej siły. Korki należy dokręcać palcami. Nie należny przekręcać korków, powinny szczelnie zamykać otwory.

 

8. Rozlany kwas należy zmyć wodą z dodatkiem sody oczyszczonej, należy zwróć uwagę aby kawas nie pozostał na terminalach. Upewnij się że obudowa jest sucha przed instalacją baterii. (postępuj bardzo ostrożnie, kwas może uszkodzić skórę, ubrania i cześć pojazdu.)

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com