OptiMate

4 POWODY, DLACZEGO OPTIMATE JEST LEPSZA NIŻ INNE ŁADOWARKI BATERII:

 

https://www.ekocell.pl/files/logo-1.png https://ekocell.pl/files/180/OptiMate2logo.jpg
https://www.ekocell.pl/files/o5_logo-1.png https://www.ekocell.pl/files/opti6logo-1.jpg
   

 

1. TESTY

Test stanu baterii przy połączeniu. W zaawansowanych modelach także po naładowaniu.


2. UNIKALNY PROGRAM KONSERWACJI.

Bezpieczna 24-7h-365 dni, konserwacja utrzymuje baterię na poziomie 100% i optymalizuje baterie bez konieczności demontowania jej z pojazdu.

 

3 OPTYMALIZACJA WSZYSTKICH CELI AKUMULATORA.

Unikalna metoda ładowania pulsacyjnego w bezpiecznej formie "bez gazowania",  pozwala na pełne naładowanie każdej celi akumulatora dla większej gwarantowanej wydajności baterii.

 

4 ODZYSKUJE "POZORNIE MARTWE" BATERIE CZEGO INNE ŁADOWARKI NIE POTRAFIĄ.


Odzyskiwanie od bardzo niskiego napięcia, dzięki ładowaniu impulsowemu. Modele zaawansowane posiadają tryb "PIERWSZA POMOC" dla baterii zasiarczonych / głęboko rozładowanych.

 

SKORZYSTAJ Z PONIŻSZYCH INFORMACJI, ABY WYBRAĆ WŁAŚCIWY PROSTOWNIK

https://www.ekocell.pl/files/etapy.png NAPIĘCIE ŁADOWANIA (sprawdź jakie baterie będziesz ładować, typowe to 6V 12V 24V)

 

MAKSYMALNY PRĄD ŁADOWANIA (zalecany jest prad 1/10 pojemności baterii)

 

ETAPY ŁADOWANIA (algorym ładowania, ilość kroków w zależności od zaawansowania)

 

 

DOPASUJ RODZAJ POJAZDU

https://www.ekocell.pl/files/typ.png
- Dokonując wyboru mozesz sugerować się typem pojazdu. Ładowarki OptiMate są dopasowane do rozmiaru i typu baterii zwykle znajdujący się w powiązanych pojazdach.

 

 

SPRAWDŹ ROZMIAR I TYP BATERII

 

https://www.ekocell.pl/files/2_30Ah.pngNa swoim akumulatorze lub w specyfikacji pojazdu, urządzenia, znajdziesz jego pojemność i typ. TECMATE podaje rodzaje i typowy zakres pojemności baterii w amperogodzinach Ah, który obsługuje dana ładowarka.

 

 

OBJAŚNIENIE RÓŻNYCH TYPÓW AKUMULATORÓW:


AKUMULATOR KWASOWO OŁOWIOWY: (LEAD-ACID) Ołów (umieszczony w płytkach) reaguje z ciekłym elektrolitem (głównie kwas siarkowy - H2SO4) co pozwala na generowanie elektryczności.

 

https://www.ekocell.pl/files/STD.png   https://www.ekocell.pl/files/EFB.png   https://www.ekocell.pl/files/AGM.png   https://www.ekocell.pl/files/GEL.png   https://www.ekocell.pl/files/LFP.png

 

https://www.ekocell.pl/files/STD.pngAkumulatory STD, znane również jako baterie "mokre" lub "zalewane", większość z wyjmowanymi korkami do napełniania, aby dodać wodę destylowaną. Ciekły elektrolit to połączenie kwasu siarkowego i czystej wody.

Naładowany = 12,5 do 12,6V.

 

https://www.ekocell.pl/files/EFB.png Zaawansowane baterie STD EFB z mokrą celą zoptymalizowana pod kątem częstotliwości
uruchamianie silnika w samochodach z funkcją START / STOP, technologia "ECO".

Naładowany = 12,6 do 12,8V.

 

https://www.ekocell.pl/files/GEL.pngSzczelna bateria / VRLA * z elektrolitem w postaci żelu, który hamuje naturalną kondensację. Baterie żelowe są popularne w aplikacjach stacjonarnych, nisko-prądowych.

Naładowany = 12,6 do 12,8V.

 

https://www.ekocell.pl/files/AGM.png(Absorbująca mata szklana o konstrukcji VRLA *): Wysoki koncentrat elektrolitu kwasu siarkowego jest zawieszony we włóknach szklanych umieszczony między płytami prowadzącymi, co umożliwia zaprojektowanie bardziej kompaktowej baterii. AGM dominuje w sportach motorowych (motocykle) i popularnej opcja baterii premium w całej branży motoryzacyjnej i morskiej. Sucho naładowane (z pierwszym samodzielnym uruchomieniem) znajdują się tylko w segmencie motocyklowym, i jest dostarczany z pakietem kwasowym. Występują także modele AGM fabrycznie aktywowane, naładowane i gotowe do użycia WET, FA.

Naładowany = 12,7 do 12,9V.

 

*VRLA - uszczelnione akumulatory (znane również jako VRLA =valve regulating lead acid) z zaworem ciśnieniowym kwasowo ołowiowe. Posiadają zawór bezpieczeństwa zwalniający ciśnienie, który zostanie trwale zwolniony gdy akumulator jest przeładowany.

 

https://www.ekocell.pl/files/LFP.png Akumulator litowo żelazowo fosforanowy LFP złożony z czterech szeregowo połączonych cel, używane w aplikacjach SLI (Starting, lighting and ignition) Rozruch, oświetlenie i zapłon oraz głębokiego rozładowania. Baterie LFP dostarczają 3-4 razy większe prądy rozruchowe co podobnej wielkości akumulatory kwasowo-ołowiowe, przy 90% głębokości rozładowania w porównaniu do 50-75% dla baterii kwasowo-ołowiowych. Baterie LFP są wrażliwe na przeładowanie i głębokie rozładowanie. Przeładowanie może spowodować przegrzanie i stopienie akumulatora. Specjalna ładowarka baterii ołowiowo-kwasowych może uszkodzić baterię litową.

Naładowany = 13,6 do 13,8V

 

SPECJALNE AKUMULATORY i ZASTOSOWANIA

 

- Poszukaj pośród ładowarek OptiMate oznaczonych jako spełniające specjalne wymagania.

 

Samhttps://www.ekocell.pl/files/eco.pngochody wyposażone w technologię START / STOP oszczędzającą paliwo, hybrydowe samochody benzynowe / elektryczne z akumulatorem 12 V, pojazdy, jednostki lub sprzęt z przerywanym poborem prądu.

 

Bahttps://www.ekocell.pl/files/cykliczne.pngteria STD, GEL, AGM lub LFP zaprojektowana do ciągłego dostarczania prąd przez dłuższy czas. Bateria wymaga pełnego naładowania po każdym cyklu użytkowania.

 

 

https://www.ekocell.pl/files/optima.png Baterie AGM Premium fabrycznie aktywowane do sektora automotive lub
marine auto/marine, wyprodukowane przez OptiMa, Odyssey i North Star,
które wymagają wyższego prądu ładowania i wyższego napięcia ładowania
do 14,7V.

 

 

 

 

SZYBSZE ŁADOWANIE


- wybierz ładowarkę, która dostarcza prąd odpowiadający maksymalnemu zapotrzebowaniu baterii, w przypadku kwasowo-ołowiowych zwykle 1/10 pojemności baterii lub 1 x  Ah dla baterii litowych lub określ wymaganą ilość czasu ładowania:

 

CZAS NA ŁADOWANIE


OptiMate 1 (0,6A) potrzebuje 16-17 godzin aby naładować baterię 10Ah, ale potrzebuje 100 godzin na ładowanie baterii do samochodu 60 Ah.


Obliczenie (przykład):   10Ah / 0,6A = 16,66h lub 60Ah / 0,6A = 100 godzin

 

OptiMate 6 (5A) potrzebuje 12 godzin na naładowanie 60Ah baterii.

 

KONSERWACJA BATERII


  - Wszystkie ładowarki OptiMate są idealne na długi czas konserwacji akumulatorów, ale ładowarki oznaczone ECO, DEEP CYCLE i LFP mają różne programy konserwacji, zależnie od zastosowania lub typ baterii.

W pełni naładowana bateria nie wymaga więcej niż 10-20 mA, aby pozostać w pełni naładowana, ale pojazdy z dodatkowym wyposażeniem w obwodzie, które jest zawsze aktywne, mogą czerpać więcej.

 

ODSIARCZANIE / PRZYWRACANIE KONDYCJI BATERII


- Głębokie rozładowanie akumulatora poniżej zalecanego napięcia może spowodować szybkie zasiarczenie w kwasowo-ołowiowym akumulatorze i różne wartości ogniw w baterii litowej. Wszystkie prostowniki OptiMate mają unikalny krok SAVE z niskim napięciem, bardziej zaawansowane ładowarki OptiMate są zdolne do odzyskiwania akumulatorów z bardzo złego stanu, czego nie mogą zrobić inne ładowarki.

 

https://www.ekocell.pl/files/lo_volt.png Low Volt Save - napięcie, z którego OptiMate jest w stanie odzyskać głęboko rozładowaną baterię. (1v = od 1 Volt).

 

https://www.ekocell.pl/files/first_agm.png PIERWSZA POMOC dla akumulatorów kwasowo-ołowiowych STD, AGM i GEL -
Unikalny tryb odzyskiwania FIRST AID dla kwasowo-ołowiowych baterii to połączenie impulsów prądu o niskiej częstotliwości, które powodują rozbijanie niepożądanego skrystalizowanego siarczanu ołowiu powstającego na płytach baterii plus kontrolowane wyższe napięcie w celu wymuszenia przepływu prądu, przywracają akumulator kwasowo-ołowiowy, aby mógł ponownie przyjmować prąd i utrzymać napięcie.

 

https://www.ekocell.pl/files/lithium_first.png PIERWSZA POMOC dla baterii litowych - OptiMate Lithium's unikalna PIERWSZA POMOC dla baterii litowych jest kombinacją kontrolowanego niskiego prądu i napięcia, śledzenie napięcia na krzywej ładowania akumulatora aby pasowała do idealnej krzywej ładowania dla ogniw LiFePO4.

 

TESTOWANIE BATERII

Wszystkie prostowniki OptiMate testują baterię przy połączeniu aby określić prawidłowy tryb ładowania. Zaawansowane modele wykonują test i wyświetla wynik po naładowaniu. OptiMate 4, OptiMate 6 i OptiMate 7, OptiMate Lithium wykonują 4 sekundowy test 5A, OptiMate Lithium Select wykona test 10 sekundowy test i wyświetli wynik przed ładowaniem.

 

https://www.ekocell.pl/files/g28859.png Test DOBRA/ ZŁA po naładowaniu.

 

https://www.ekocell.pl/files/test_6.png Zaawansowany 6 wyników testu przed i po ładowaniu.

 

 

UNIKALNE CECHY OPTIMATE:

 

 

https://www.ekocell.pl/files/ampmatic.png Modele OptiMate Ampmatic są to uniwersalne ładowarki idealne do wszystkich rozmiarów baterii. Prąd ładowania jest regulowane zgodnie z rozmiarem i stanem baterii.

 

https://www.ekocell.pl/files/voltmatic.png W modelach Napięcie ładowania jest automatycznie wybierane zgodnie z napięciem podłączonej baterii. Voltmatic

 

https://www.ekocell.pl/files/temp.png Prąd ładowania jest regulowany w zależności od temperatury otoczenia, od 20°C / 68°F, przy -4mV /°C / ogniwo.

 

https://www.ekocell.pl/files/safeT.png Aby zapobiec uszkodzeniu akumulatora, ładowarka OptiMate Lithium
wyłączy się, jeśli temperatura spadnie poniżej -20 °C  lub powyżej 45°C

 

https://www.ekocell.pl/files/bms.png Reset systemu zarządzania akumulatorem (z ochroną niskiego napięcia) w baterii LFP (Lithium Iron Fosphate).

 

https://www.ekocell.pl/files/cold.png przystosowany do pracy w niskich temperaturach do -40°C
Wszystkie inne ładowarki działają w temperaturach do -20°C

 

Ładhttps://www.ekocell.pl/files/um.pngowarka jest odporna na warunki atmosferyczne (min. IP54), przystosowana do użytku na zewnątrz.

 

STANDARDOWE CECHY WSZYSTKICH ŁADOWAREK OPTIMATE

 

https://www.ekocell.pl/files/G_input.png Akceptuje napięcie zasilania 100 - 240 V AC, 50 - 60 Hz. Modele na różne kontynenty są wyposażone we właściwą wtyczkę prądu zmiennego.

 

https://www.ekocell.pl/files/bc.png Znak aprobata California Energy Effiiency Comission.
Pobór mocy mniejszy niż 0,5 W (0,012 kWh dziennie), jeśli nie jest podłączony do baterii.

 

 

https://www.ekocell.pl/files/TUV.png Bezpieczeństwo elektryczne i zgodność z EMC - certyfikowane i regulowane
według międzynarodowych standardów TUV SUD.

https://www.ekocell.pl/files/logo-1.png https://ekocell.pl/files/180/OptiMate2logo.jpg
https://www.ekocell.pl/files/o5_logo-1.png https://www.ekocell.pl/files/opti6logo-1.jpg
   

 

Sortuj wg:
 • OptiMate2.jpg

  Optimate 2 Ładowarka Automatyczna TECMATE

  Optimate 2 automatyczna ładowarka z podtrzymaniem, Idealna dla 12V akumulatorów o pojemności 3-96Ah AGM / MF / GEL ... Produkcja TECMATE Można stosować na zewnątrz IP54

   

  Cena:262
  Netto:213.01(Vat 23%)
 • TM 340

  Ładowarka Optimate4 DUAL

  Optimate 4 DUAL 12V-0,8A automatyczna ładowarka. Producent TECMATE. Prostownik przeznaczony do ładowania ołowiowych bezobsługowych, żelowych, Super MF, VRLA i specjalistycznych akumulatorów o pojemności 2 do 50Ah. CAN-bus program: KEY-LESS activation

  Cena:328
  Netto:266.67(Vat 23%)
 • OptiMate-6-Ampmatic-TM180-3-600x600.png

  Optimate 6 ampmatic™ TECMATE

  Optimate 6 automatyczna ładowarka akumulatorów AGM GEL VRLA 12V z opcją recovery dla silnie rozładowanych baterii. Optymalizuje moc i zwiększa żywotność akumulatora. Posiada unikalny algorytm doboru parametrów ładowania, testowania i podtrzymania baterii. 15 – 240 Ah (ładowanie 48 h) ...

  Cena:455.00»562.00
  Netto:456.91(Vat 23%)
 • OptiMate-5-6-12V-TM320.jpg

  OptiMate 5 Select (6V 4A / 12V 3A) TM-320

  Seria SILVER: 8-stopniowa, szczelna ładowarka i optymalizator baterii 6V 4A / 12V 3A OptiMate 5 Select odzyskuje, ładuje i konserwuje wszystkie akumulatory kwasowo-ołowiowe  6V od 3 - 160Ah oraz 12V od 3 - 120Ah STD / AGM-MF / GEL (maks. Pojemność Ah przy 48-godzinnym ładowaniu).

  Cena:487.00»342.00
  Netto:278.05(Vat 23%)
 • Optimate 5

  Optimate 5 Voltmatic 6/12V TM222

  Optimate5 Kompletna ochrona wszystkich baterii 6/12V OptiMate TECMATE. Prąd ładowania 4 / 2.8 Ampera. 5 Etapów ładowania baterii. 1 Etap odsiarczania (battery recovery) Dwa rezultaty testu naładowania. Idealna dla baterii o średniej i duzej pojemności 7.5-120Ah ...

  Cena:512
  Netto:416.26(Vat 23%)
 • TM245-21.jpg

  OPTIMATE 4 CAN-bus edition (12V/0,8A) TM246

  OptiMate 4 CAN-bus 12V-0,8A automatyczna sprawdzona ładowarka akumulatorów motocyklowych 2 do 50Ah. Dedykowana do motocykli BMW (złacze SAE79 CANbus connector w zestawie) Domyślny program CANbus

  Cena:363.00
  Netto:295.12(Vat 23%)
 • OptiMate-7-12-24V-TM26012-0.jpg

  OptiMATE 7 12V-24V

  Ładowarka 12V 10 Amper i 24V 5 Amper! OptiMate 7 12V-24V jest idealny do akumulatorów rozruchowych i baterii głębokich rozładowań o wysokiej wydajności, wymagających ładowania i nienadzorowanej, bezpiecznej, długoterminowej konserwacji. Pojemność baterii od 3 do 400Ah) 24V (akumulatory od 1- 200Ah). TecMate

  Cena:897
  Netto:729.27(Vat 23%)
 • OptiMate-3-4-bank-TM45x.jpg

  OptiMate 3 x 4

  Optimate 3 Quad Bank, w pełni szczelna 4-zespołowa ładowarka oszczędzająca i konserwująca baterie, do akumulatorów 12V AGM, GEL lub STD - wybór dealerów i zapracowanych warsztatów. Ładowarki OptiMate 3 cieszą się zaufaniem światowych producentów motocykli, w tym Hondy, Triumph, Suzuki, Yamaha, Kawasaki i innych.
   

   

  Cena:1109.00»1230
  Netto:1000.00(Vat 23%)
 • OptiMate-4-Quad-Program-TM-630-PR.png

  OptiMate 4 Quad Program | PREMIUM Edition (12V/0,8A) TM246

  OptiMate 4 Quad Program Seria GOLD: 9-stopniowa, wodoodporna ładowarka i konserwacja i  odzyskiwanie - akumulatory 12 V / 12,8 V 1,25 A

  Cena:383.00
  Netto:311.38(Vat 23%)
 • Dodaj link do:
 • digg.com
 • delicious.com
 • wykop-pl
 • facebook.com